1.1 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Kroacia ndihmon Kosovën: Trajnojnë Policinë Ushtarake të FSK-së

Në kuadër të Planit të bashkëpunimit bilateral me Ministrinë e Mbrojtjes së Republikës së Kroacisë dhe Ministrisë së Mbrojtjes së Kosovës në Kazermën “Croatia” në Zagreb një skuadër e Policisë Ushtarake të FSK-së (PU) ka ndjekur trajnimin “MP Electroshock Stun Gun Training and MP Drug Test Training”.

Sipas njoftimit të FSK-së, trajnimi është udhëhequr nga instruktorët e Policisë Ushtarake Kroate dhe ka plotësuar të gjitha objektivat dhe qëllimin  në kuadër të përgatitjeve profesionale për pjesëtarët e PU të FSK-së, njofton zyra për informim e FSK-së.

Në ceremoninë e certifikimit i pranishëm nga FSK-ja, ishte atasheu i Mbrojtjes në  Republikën e Kroacisë, Nënkolonel Shpend Zogaj, që në emër të Komandantit të FSK-së ka falënderuar ushtrinë kroate për ndihmën që po jep në ngritjen profesionale dhe bashkëpunimin e shkëlqyer që ka Forca e Sigurisë së Kosovës me Forcat e Armatosura të Republikës së Kroacisë në të gjitha fushat e zhvillimit.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=679971610979083&id=100068987506763&mibextid=Nif5oz

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit