9.3 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

Krasniqi i PDK-së në përvjetorin e Qeverisë Kurti: Tri vjet degradim, korrupsion, izolim, frikë e mashtrim

- Advertisement -

Sot janë bërë tri vjet prej kur kryeministri Albin Kurti e mori postin e të parit të qeverisë.

Në trevjetorin e Qeverisë Kurti, kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, përmes një video të postuar në llogarinë e tij në Facebook ia ka përmendur Kurtit disa nga, siç i quajti ai, skandalet e qeverisë.

Krasniqi tha se në këto tri vjet është shpërfaqur natyra mashtruese e Kurtit dhe kabinetit të tij, duke I sjell më shumë shtetit dhe qytetarëve.

“Tri vjet degradim – korrupsion – nepotizëm. Tri vjet keqqeverisje – izolim – frikë. Tri vjet mashtrim!”, shkroi Krasniqi.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit