7.2 C
New York
Friday, December 1, 2023

Buy now

Kosova rastet, Bjellorusia epërsinë – mbyllet pjesa e parë në “Fadil Vokrri”

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes Kosovë – Bjellorusi, e vlefshme për xhiron e fundit të fazës së grupeve në kualifikimet për Kampionatin Evropian.

Rezultati pas 45 minutave të para është 0:1 në favor të Bjellorusisë, në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Antilevskiy realizoi supergol për bjellorusët në minutën e 43-të.

Iniciativa ishte në anën e futbollistëve të drejtuar nga Gliha, të cilët krijuan disa raste shënimi.

Kosova dhe Bjellorusia po përballen në kuadër të Grupit I.

“Dardanët” dhe bjellorusët kanë humbur gjasat për kualifikim, andaj takimi sonte do të jetë për “prestigj”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit