25.4 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Klubi rus e pret me befasi të mirë Mirlind Dakun

- Advertisement -

Mirlind Daku ka qenë në qendër të vëmendjes që nga rasti i tij në ndeshjen ndaj Kroacisë.

Të shumta kanë qenë lajmet se ai është kërcënuar në Rusi dhe do të dënohet nga klubi i tij pas veprimeve në “EURO 2024”.

Por, në realitet ndodhi e kundërta, pasi që klubi i tij e priti me një befasi të mirë sulmuesin me prejardhje nga Kosova.

Rubin Kazan ia ka dhënë atij numrin 10 në fanelë, në të cilën deri më tani e mbante numrin 44.

Mirlind Daku u transferua në Rusi te Rubin Kazani gjatë verës së kaluar nga Osijeku i Kroacisë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit