4 C
New York
Sunday, February 25, 2024

Buy now

Klubi i famshëm bie nga liga pas 111 vitesh, tifozët i vunë flakën qytetit

Futbollistët e Santos po përjetojnë ditët e tyre më të errëta në historinë e gjatë 111-vjeçare të klubit, pasi ranë nga liga për herë të parë në natën mes të mërkurës dhe të enjtes.

Klubi që lindi nga ikona Pele, Robinho dhe Neymar, u mposht në shtëpi nga Fortaleza me rezultatin 2:1, duke lejuar që Baija dhe Vasco da Gama ta kalojnë atë.

Kështu Santos përfundoi në vendin e 17-të, një pikë pas Baias dhe do të luajë në Serinë B vitin e ardhshëm.

Nga ana tjetër, tifozët nuk do të mund të mburren më se janë i vetmi klub, së bashku me Sao Paolo dhe Flamengo, që nuk ka zbritur në një ligë më të ulët.

Dhe kjo rënie padyshim që i goditi shumë, sepse në lagjen Villa Belmiro, ku ndodhet Santos, pamë skena kaotike dhe qytetin që digjej./Lajmi.net/

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit