23.2 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

Klan Kosova: Serbia paraburgos kosovarin që e ndaloi dje, akuzohet për krime lufte

- Advertisement -

Policia serbe ka arrestuar një kosovar me pretendimet se i njëjti si ish-pjesëtar i UÇK-së, ka kryer krime luftë kundër popullatës serbe, raporton Klan Kosova.

Bëhet fjalë për Sadik Durakun nga fshati Damjan i Komunës së Gjakovës i cili jeton në Angli.

Kështu ka njoftuar një familjar i tij për Klankosova.tv.

Ai ka thënë se Sadik Duraku është ndaluar dje së bashku me 300 persona të tjerë, por që sipas tij, ky nuk është liruar dhe është dërguar në Beograd, me akuza kinse ka kryer krime lufte.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit