9.3 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

Kjo pikë kufitare në Kosovë është vështirë e kalueshme nga bora

- Advertisement -

Reshjes e borës kanë bërë që vendkalimi kufitar në Kullë të jetë vështirë i kalueshëm.

Në pamjet e publikuara nga Radio Televizioni i Rozhajes shihet se rrugët janë të mbuluara me borë dhe mjetet po kalojnë me vështirësi.

Vendkalimi kufitar në Kullë gjendet në veriperëndim të qytetit të Pejës në lartësi mbidetare 1250 metra dhe e lidh Kosovën me Malin e Zi./Indeksonline/

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit