4.6 C
New York
Tuesday, December 5, 2023

Buy now

Kieran Trippier largohet nga skuadra e Anglisë

Newcastle United ka konfirmuar se Kieran Trippier është larguar nga skuadra e Anglisë dhe do të humbasë ndeshjen e tyre kundër Maqedonisë së Veriut.

Trippier u shfaq në formacionin fillestar të Tre Luanëve gjatë përballjes së tyre kundër Maltës të premten dhe luajti të gjithë 90 minutat.

Një autogol nga Enrico Pepe dhe një goditje nga Harry Kane i garantuan Anglisë një fitore të rehatshme 2-0, raporton Goal.com.

Skuadra e Gareth Southgate ka mbetur e pamposhtur në fazën kualifikuese të Euro 2024 duke fituar gjashtë nga shtatë ndeshjet e tyre.

Ata tashmë kanë konfirmuar vendin e tyre në garën që do të mbahet në Gjermani vitin e ardhshëm.

“Newcastle United mund të konfirmojë se @trippier2 është kthyer në shtëpi nga skuadra e @Anglisë për shkak të një çështjeje personale. Tripps luajti 90 minuta ndërsa Tre Luanët mposhtën Maltën 2-0 në një ndeshje kualifikueset @EURO2024 në Wembley të premten, por do të humbasë udhëtimin e së hënës në Maqedoninë e Veriut”, shkroi Newcastle në X (ish-Twitter).

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit