28 C
New York
Friday, July 19, 2024

Buy now

Këto janë shtatë veturat më të shtrenjta në botë! Tri sosh vijnë nga i njëjti prodhues dhe më luksozja vlen 32 milionë dollarë!

- Advertisement -

Jeni një merakli në kërkim të makinës tjetër të shtrenjtë? Apo thjesht një udhëtar bosh në “vendin e ëndrrave”?

Gjithsesi, mund të dëshironi të dini se cila është makina më e shtrenjtë në botë.

Shumica dërrmuese e njerëzve mund të ëndërrojnë vetëm të kenë supermakina të shtrenjta ose modele luksoze.

Makina më e shtrenjtë në botë aktualisht “peshon” 32 milionë dollarë! Është Rolls-Royce La Rose Noire Droptail, transmeton Telegrafi.

Rolls Royce Boat Tail, i cili kushton 28 milionë dollarë, është menjëherë pas tij për sa i përket çmimit.

Në vendin e tretë për nga vlera është Pagani Zonda HP Barchetta, çmimi i të cilit është 18.5 milionë dollarë.

Pason Bugatti La Voiture Noire i cili kushton 16 milionë dollarë, me një çmim më të ulët.

Pastaj, një tjetër model Rolls-Royce Sweptail, çmimi i të cilit është 12.8 milionë dollarë.

Menjëherë pas tij për nga çmimi është Bugatti Centodieci, për të cilin duhet të ndani 9 milionë dollarë.

Mercedes-Maybach Exelero, i cili kushton 8 dollarë, renditet i shtati për nga çmimi.

Këto makina tepër të shtrenjta shkojnë përtej fushëveprimit të makinave sportive dhe supermakinave. Janë të gjitha modele jashtëzakonisht të pazakonta, tepër të fuqishme dhe shumë emocionuese me shpejtësi maksimale mbi 350 km/h. Disa prej tyre janë edhe në listën e makinave më të shpejta në botë.

Pritet që vlerat e makinave më të shtrenjta në botë të vazhdojnë të rriten. Ne kemi modele të ndryshme, ndërsa gati gjysma e makinave në këtë listë të më të shtrenjtave janë Rolls Royce.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit