25.4 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Këto janë çiftet çerekfinaliste të “EURO 2024”

- Advertisement -

Ka përfunduar faza e 1/16-tës të Kampionatit Evropian.

Tashmë dihen tetë kombëtaret që e kanë siguruar plasmanin në çerekfinale.

Ata janë: Gjermania, Franca, Holanda, Portugalia, Spanja, Anglia, Zvicra dhe Turqia.

Do të jenë katër përballje tepër interesante, e vëmendje do të jetë në kryendeshjen Gjermani – Spanjë, që luhet të premten me fillim nga ora 18:00.

Çiftet çerekfinale:

Gjermani – Spanjë;

Portugali – Francë;

Angli – Zvicër; dhe

Holandë – Turqi.

Mbetet të shihet se cilat do të jenë katër ekipet fatlume që do të jenë në gjysmëfinale të ngjarjes më të rëndësishme në futbollin evropian.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit