22.9 C
New York
Thursday, July 18, 2024

Buy now

“Keni me pa ju se kush jemi ne”, dy persona i ikin me veturë policëve, arrestohen në Malishevë

- Advertisement -

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Malishevë pasi të njëjtit nuk kishin përfillur urdhërin e zyrtarëve policorë që të ndalin veturën.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjakovës, Nysret Gjurkaj tha për Express se të njëjtit kanë fyer zyrtarë policorë dhe kanë shfaqur rezistencë gjatë arrestimit.

Sipas tyre arsyeja e mosndaljes në pikë kontrolli ka qenë sepse ata nuk posedonin patent shofer.

Lidhur me rastin eshte njoftuar prokurori kujdestar dhe me vendim te tij dy te dyshuarit ndalen ne mbjatje per 48 orë.

Njoftimi i plotë i Policisë:

Datë 03.01.2022 rreth orës 14:00, derisa patrulla e policise ishte ne pike kontrolli te automjeteve ne rr.Adem Jashari ne Malisheve,aty kishin kaluar dy persona me veturen e tyre Mercedes. Nga ana e zyrtareve policore I ishte dhene shenje qe kjo veture te ndalet ,por perkunder shenjes se dhene I dyshuari nuk kishte perfillur urdherat e ligjeshem te zyrtarit policor por kishte filluar te rris shpejetsin dhe ishte larguar nga aty. Me pas patrulla e policise I ishte vene pas kesaj veture e qe pasi I ishin ofruar ne nje distane afer saj edhe e kishin sinjalizuar qe te ndalej por nuk kishte ndodhur nje gje e tille.Te dyshuarit kishin vazhduar rrugen deri tek shtepia e tyre ne Malisheve.Kur kishin arritur ne hyrje te oborrit te dyshuarit kishin tentuar qe te hynin brenda ne shtepi edhe pse ishin paralajmeruar nga zyrtaret policore qe te ndalen.Pas kesaj te dyshuarit ishin arrestuar nga ana e zyrtareve policore e qe gjate arrestimit edhe kishin shfaqur rezistence.Gjate arrestimit te dyshuarit ne vazhdimesi I kishin fyer zyrtaret policor me fjale fyese si dhe I kishin kercenuar me fjalet: ”Keni me pa ju se kush jemi ne,per kete pune keni me pas pune privatisht me neve”.Keto fjale kercenuese kishin ardhur nga dy te dyshuarit ne drejtim te zyrtareve policor. Pas arrestimit te dyshuarit jane intervistura lidhur me veprimet e tyre te cilet edhe I kane pranuar keto veprime.Sipas tyre arsyeja e mosndaljes ne pike kontrolli ka qene sepse ata nuk posedonin patent shofer dhe nga frika kishin verpuar ne ate menyre. Lidhur me rastin eshte njoftuar prokurori kujdestar dhe me vendim te tij dy te dyshuarit ndalen ne mbjatje per 48 orë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit