25.4 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Këndellet Anglia, barazon rezultatin ndaj Holandës

- Advertisement -

Ndeshje e zjarrtë po zhvillohet në stadiumin e Dortmundit, aty ku tani Anglia e ka barazuar rezultatin ndaj Holandës, në kuadër të gjysmëfinales së EURO 2024.

Gjithçka nisi kur Harry Kane tentoi të godiste në drejtim të portës, teksa u pengua nga Denzel Dumfries.

Gjyqtari Felix Zwayer e shikoi rastin në VAR dhe akordoi penallti për Tre Luanët.

Harry Kane u tregua shumë i saktë, duke shënuar për 1:1 nga 11 metra, kështu për ta barazuar rezultatin.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit