4.6 C
New York
Tuesday, December 5, 2023

Buy now

Katër kandidatë për Kryeprokuror të Prokurorisë Speciale

Zejnullah Gashi, është kandidati i vetëm për pozitën e Kryeprokuror të Prokurorisë Themelore në Prishtinë, ndërsa garës për Kryeprokuror të Prokurorisë Speciale, i kanë mësyrë katër prokurorë, Blerim Isufaj, Valdet Gashi, Atdhe Dema dhe Naim Abazi.

Kështu u tha në mbledhjen e Këshillit Prokurorial të Kosovës.

Zëvendëskryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës, Veton Shabani, tha se kandidatja Florie Shamolli nuk i ka plotësuar kriteret e përcaktuara me ligj.

“Në bazë të informatave të siguruara nga Sekretariati rezulton se kandidatja Florie Shamolli nuk i ka plotësuar kriteret e përcaktuara me ligj”, tha ai

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit