7.6 C
New York
Monday, March 27, 2023

Buy now

Katër civilë vriten nga granatimet në Ukrainë

Granatimet ruse në Ukrainën jugore dhe lindore kanë vrarë sot katër civilë.

Sulmet shkaktuan tre vdekje në Kherson dhe një në Kostyantynivka, Donetsk.

Një grua e moshuar ishte mes tre personave të tjerë të plagosur nga artileria në Kherson, sipas Oleksandr Prokudin rajonal.

Kherson u rimor nga forcat ukrainase në nëntor, pas pushtimit të tij nga Rusia në fillim të pushtimit.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit