16.2 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Kastrati: Nagavci favorizoi një librari në shpërndarjen e librave shkollorë

- Advertisement -

Në Kuvendin e Kosovës është votuar komisioni që heton çështjen e teksteve shkollore.

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, deklaroi se Arbërie Nagavci është profil i një ministreje mediokre dhe se qeveria ka profile të varfra pa kurrfarë përvoje që udhëheqin sektorin e rëndësisë siç është arsimi.

“Të tillë janë i gjithë kabineti qeverisës. Një mahallë me i mbledh shpejt e shpejt e kish bo një kabinet pak më të fortë se sa që kanë këta”.

“Një shoqëri e tërë u traumatizua, nga prindërit, mësimdhënësit, shkolla e të gjithë ne, për të ardhur deri të një vendim që një kompani të fitojë më shumë sesa kompanitë tjera, pra ishte një lloj situate kur fillon dërrmimi i kompanive/shtypshkronjave që kanë funksionuar deri tash në Kosovë”.

“Kjo ishte dhe shkelje e kushtetutës dhe shkelje e ligjit për ndarje buxhetore”, deklaroi Kastrati në emisionin Edicioni Special në Klan Kosova.

Për më shumë, klikoni videon e mëposhtme:

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit