16 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Kastrati: Kurti e ka ulë pazarin, me Asociacion po kushtëzohet për KiE

- Advertisement -

Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati ka akuzuar kryeministrin Kurtin se ka ulë pazarin dhe me Asociacion po kushtëzohet për Këshillin e Evropës.

Kastrati në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun në Kanal10, ka thënë se Kurti është fjatori pse ndërkoombëtarët e futën si kusht themelimin e Asociacionit për antarësim në KiE.

“Kosova është stërngarku nga perendimi me këtë kusht, mirëpo fajtori pse e kemi këtë kusht është Albin Kurti”, ka thënë ai.
Sipas tij, është vetë Kurti që e ka pranuar në Ohër autonominsë serbe që është Asociacioni.
Kastrati tutje ka thënë se Kurti po e mban gjallë temen e Asociacionit për ta mbuluar qeverisjen e keqe nga ai.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit