28.2 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Kasami: Do të kemi numër të barabartë të deputetëve me Frontin Evropian

- Advertisement -

Bilall Kasami, njeri nga liderët e VLEN-it, ka shpallur fitoren e këtij koalicioni në disa komuna.

Në një konferencë për media, ai ka thënë se këtë fitore ua dedikon të gjithë qytetarëve të Maqedonisë.

Ai beson se VLEN do të ketë numër të barabartë të deputetëve me Frontin Evropian.

“Ajo që është e sigurt për momentin, në Tetovë fitojmë, Tearcë , Bërvenicë, Zhelinë, në komunën e Çairit, dhe në disa komuna të tjera presim rezultatin përfudnimtar dhe besoj që edhe aty dalim fitues. Ende nuk kemi bërë llogaritje në deputetë por besoj që do të jemi baras në numër të deputetëve”, theksoi Kasami, raporton TV21.tv.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit