2.7 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

Kanye West heq të gjithë dhëmbët e tij dhe i zëvendëson me proteza titani që kushtojnë 783 mijë euro

Reperi 46 vjeçar, i cili është paditur për sulm ndaj një kërkuesi autografesh në vitin 2022, ka treguar krenarisht buzëqeshjen e tij të re në një postim në Instagram – ku e krahasoi veten me vëllanë ikonik të James Bond, Jaws, i cili u paraqit në filmin “The Spy Who Loved Me” dhe “Moonraker”.

Në një fotografi ekskluzive të siguruar nga DailyMail, protezat luksoze të reja të Westit – të cilat një burim zbuloi se janë ‘më të shtrenjta se diamantet’ dhe janë dizajnuar nga vetë ylli – u treguan.

Implantet janë një model i ri kirurgjik dhe janë unike për muzikantin – me një kosto totale të përfolur që arrin shumën marramendëse prej 850,000 dollarë (783 mijë euro).

Protezat e reja të yllit u montuan nga Dr. Thomas Connelly në Beverly Hills së bashku me Naoki Hayashi.

Dr. Connelly i tha DailyMail: “Ishte një kënaqësi që punoja me Kanye Westin në çdo hap të procesit. Vizioni i tij për të dizajnuar art unik tejkalon progresin dental. Bashkimi i vizionit të tij me shkencën dentare ka krijuar një pamje të re që është epike”.

Më parë, në vitin 2010, reperi tregoi implante shkëlqyese diamanti dhe ari për moderatoren e emisionit, Ellen DeGeneres – të cilat ai pretendoi se kishin zëvendësuar të gjithë rreshtin e tij të poshtëm të dhëmbëve.

“Thjesht mendova se diamantet ishin më të ftohta”, i tha ai, duke thënë se kishte kërkuar që dentisti të hiqte rreshtin e poshtëm të dhëmbëve dhe t’i zëvendësonte ato.

“Janë vërtet dhëmbët e mi të vërtetë. Kam zëvendësuar rreshtin e poshtëm të dhëmbëve. Supozoj se ka thjesht disa gjëra që yjet e rockut duhet të bëjnë”, kishte thënë tutje reperi.

Deklaratat e tij të mëparshme për të zëvendësuar dhëmbët u pritën me skepticizëm. West u braktis nga markat “Adidas”, “Gap” dhe “Balenciaga” pasi ai shpërtheu në një seri predikimesh anti-semitike në tetor të vitit 2022.

Së fundmi u zbulua se ai iu detyrohet më shumë se një milion dollarë (920 mijë euro) në taksa të papaguara. DailyMail zbuloi se firma e tij e rrobave, “Yeezy Apparel”, ka pasur katër detyrime aktive tatimore të paraqitura kundër saj gjatë tre viteve të fundit për taksa të papaguara të biznesit që totalizojnë një shifër prej 934,033.56 dollarësh (860,445.73 euro).

Regjistrat tregojnë se ai detyrohet shtesë 101,093 dollarë (93,128.39 euro) në taksa pronësie mbi dy shtëpitë që ai zotëronte me ish-gruan e tij. Fatura totale e taksave arrin në 1,035,126.56 dollarë. (953,574.11 euro). 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit