24.8 C
New York
Friday, May 24, 2024

Buy now

Kajtazi për vizitën e Escobarit: Shoh presion të jashtëzakonshëm dhe poshtërim të Kurtit

- Advertisement -

Opinionisti Vehbi Kajtazi në “Rubikon” ka komentuar vizitën e emisarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Ai u shpreh se krejt këtë vizitë e sheh si presion të jashtëzakonshëm, por siç tha, edhe poshtërim të kryeministrit Albin Kurti, njofton Klankosova.tv.

“Ajo që shoh unë në krejt këtë vizitë të Escobarit, unë shoh presion të jashtëzakonshëm, por edhe poshtërim të Kurtit, të cilët në vazhdimësi insistojnë që problemi me Serbinë të mbyllet në kuadër të mandatit të tij. Në të kaluarën kurdo që ka pasur kriza të tilla, ndërkombëtarët kanë ushtruar ndikim për të shkuar në zgjedhje”, u shpreh ai.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit