9.9 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Ahmetaj për vendimin e Manstirit: Kurti lëshoj pe për ta ruajtur kokën

- Advertisement -

Ish-ministrja e Integrimit Evropian, Mimoza Ahmetaj, ka thënë se kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka lëshuar pe për Manastirin e Deçanit, për ta ruajtur kokën e tij.

“Këshilli i Evropës është pretekst në këtë rast”, tha ajo në Rubikon në Klan Kosova.

Ahmetaj tha se ndryshe Kurti s’do ta bënte një gjë të tillë.

Ndryshe, kryeministri i Kosovës Albin Kurti, në mbledhjen e Qeverisë të datës 13 mars njoftoi se ka urdhëruar Agjencinë Kadastrale që 24 hektarë tokë t’i kalojnë Manastirit të Deçanit.

Ky vendim u përshëndet nga faktori ndërkombëtar, të cilët e quajtën si “hap të domosdoshëm” dhe “guxim politik”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit