26.7 C
New York
Friday, June 14, 2024

Buy now

“Jo! Shkurt dhe qartë”, thotë Vuçiq kur pyetet se a po bëhet gati për njohjen e Kosovës

- Advertisement -

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se është i shqetësuar  për siç ka deklaruar ai “situatën në Bosnjë dhe dhe gjithçka që mund të ndodhë – natyrisht jo me veprim të pavarur, por me mbështetjen e atyre që krijuan shtetin e Kosovës”.

Në përfundimin se ai po përgatitej ta njihte Kosovën, ai u përgjigj kategorikisht: “Jo! Shkurt dhe qartë”

Vuçiq në një intervistë për gazetën “Novosti” duke folur për temat më aktuale ekonomike dhe politike dhe qëndrimin e Serbisë, thotë se më së shumti është i shqetësuar për situatën në rajon dhe presionet e jashtme

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit