1.8 C
New York
Wednesday, December 6, 2023

Buy now

Ismet Bexheti lanson këngën kushtuar shqiptarëve të dëbuar në Turqi (Video)

Këngëtari i njohur i muzikës popullore, Ismet Bexheti, ka publikuar projektin më të ri muzikor.

Bexheti për  adhuruesit e këngës shqipe ka lansuar këngën “Shqiptar sikur ti”.

Kjo këngë i kushtohet shqiptarëve të dëbuar në Turqi gjatë shekullit të kaluar.

Teksti, muzika dhe orkestrimi i kësaj kënge është realizuar nga vet Ismet Bexheti.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit