2.1 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

Hoxha e PDK-së: Rama e ka punësuar gruan e vet në komunë, shkon në aktivitete që duhet me qenë Donjeta

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), ka diskutuar në “Pressing” lidhur me zhvillimet e fundit në Komunën e Prishtinës, pas shkakrimit të Donjeta Sahatçiut dhe ilirik Musliut.

Hoxha prentendoi se kryetari Rama ka punësuar gruan e tij në komunë e madje ka edhe email të komunës.

“Rama e ka punësuar gruan e vet aty, pa pare punon aty. Ka email të komunës, shkon në aktivitete që duhet me qenë Donjeta, e jo gruaja e Përparim Ramës”. – tha ajo.

Hoxha më tej ka deklaruar se Sahatçiu është anashkaluar në shumë projekte, duke u zëvendësuar me zonjën Rama.

Ajo deklaroi se është “është e pandershme ajo me qenë pjesë e proceseve ku Rama ëshë kryetar”.

“Shumë projekte, për shembull për kancerin e gjinit që ish dasht udhëheq Donjeta, bashkë me kryetarin e udhëheq atë proces gruaja e tij, anashkalohet Donjeta dhe i jepet projekti për me udhëheq zonjës së z. Rama. Më vjen keq që po e përmend, sepse e njoh dhe e respektoj personalisht. Por si funksionin është e pandershme ajo me qenë pjesë e proceseve ku Rama ëshë kryetar, sepse nuk ka punë aty. Nuk është zonja e parë ashtu, Rama nuk është president është kryetar i komunës”, deklaroi Hoxha.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit