22.9 C
New York
Thursday, July 18, 2024

Buy now

Hetohet kompania që mashtroi kosovarët për viza

- Advertisement -

Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka nisur hetimet ndaj kompanisë BCD Travel Agency me dyshimin se ka mashtruar shumë qytetarë të Kosovës.

Sipas organit të akuzës, kosovarët u mashtruan dhe nga ta u morën mijëra euro kinse për t`u siguruar viza punë në shtetet evropiane.

Një nga të përfshirët në këtë mashtrim, i tregoi Klanit se pagoi mbi 5 mijë euro për të e familjen por nuk udhëtoi asnjëherë për n Suedi.

Ai pret që paratë e humbura t`i kthehen atij dhe mbi 500 qytetarëve që siç thotë ai u mashtruan.

Albulena Aliu nga agjencia BCD Travel, nuk pranoi të flas por vetëm tha shkurt se me këtë temë po merret hetuesia.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit