14.7 C
New York
Tuesday, September 26, 2023

Buy now

Hetohet kompania që mashtroi kosovarët për viza

Prokuroria Themelore në Prishtinë, ka nisur hetimet ndaj kompanisë BCD Travel Agency me dyshimin se ka mashtruar shumë qytetarë të Kosovës.

Sipas organit të akuzës, kosovarët u mashtruan dhe nga ta u morën mijëra euro kinse për t`u siguruar viza punë në shtetet evropiane.

Një nga të përfshirët në këtë mashtrim, i tregoi Klanit se pagoi mbi 5 mijë euro për të e familjen por nuk udhëtoi asnjëherë për n Suedi.

Ai pret që paratë e humbura t`i kthehen atij dhe mbi 500 qytetarëve që siç thotë ai u mashtruan.

Albulena Aliu nga agjencia BCD Travel, nuk pranoi të flas por vetëm tha shkurt se me këtë temë po merret hetuesia.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit