25.2 C
New York
Wednesday, July 17, 2024

Buy now

Helmimi i mbi 20 nxënësve në Lipjan: Dalin analizat nga AVUK-u

- Advertisement -

Në nëntor të këtij viti ishte lajmëruar për helmime nga ushqimi të disa nxënësve në Shalë të Lipjanit.

Sipas raportit të Policisë të ardhur sot, ata ishin helmuar në një lokal të “Fast Food”,

Që atëherë, AVUK kishte marrë mostrat dhe i kishte dërguar për analiza.

Më 29.12.2021 kanë arritur  analizat e mostrat të cilat kanë rezultuar si pozitive .

Me vendim të prokurorit rasti është duke u hetuar.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit