9.3 C
New York
Saturday, April 20, 2024

Buy now

Haradinaj përsërit: ShBA-të janë aleati ynë kryesor

- Advertisement -

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sot është takuar me Dan Little, ish ushtarak amerikan, hulumtues shkencor dhe njohës i çështjeve të sigurisë.

Haradinaj përmes një postimi në rrjetin social Facebook thotë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleati ynë kryesor strategjik.

Takim miqësor me Dan Little, ish ushtarak amerikan, hulumtues shkencor dhe njohës i çështjeve të sigurisë. Biseduam për temat e sigurisë dhe mundësitë e bashkëpunimit dhe investimeve për sigurinë e Kosovës. Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë aleati ynë kryesor strategjik dhe Republika e Kosovës është e vendosur për bashkëpunim bilateral në të gjitha fushat“, ka shkruar Haradinaj.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=469079787916708&id=100044440716038

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit