34.4 C
New York
Friday, June 21, 2024

Buy now

Hamza thotë se s’është si VV-ja të gjuajë me gurë e molotovë

- Advertisement -

Kandidati i PDK-së, për kryeministër, Bedri Hamza, ka thënë se ai dhe partia e tij nuk bëjnë opozitë sic kishte bërë më herët Lëvizja Vetëvendosje.

Ai në “Debat Plus”, tha se s’mund të gjuajë me gurë e molotovë, sikurse kishte bërë në të kaluarën VV-ja.

“Paramendom mu, që jam një prej figurave politike në Kosovës, cantën plot gurë, molotovë, me i kallë institucionet. Rruga politike ndryshon, mënyra e të bërit politikë ndryshon., secila parti i ka të tijat”, tha ai.

Hamza tutje foli edhe për Asociacionin për të cilin i dha vërejtjet e tij dhe për draftin e Asociacionit.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit