9.3 C
New York
Saturday, April 20, 2024

Buy now

Gruaja në Prishtinë rrihet nga bashkëshorti dhe vjehrra

- Advertisement -

Një femër ka raportuar se pas një mosmarrëveshje në shtëpi ishte sulmuar fizikisht nga të dyshuarit bashkëshorti i saj si dhe vjehrra.

Si pasojë , viktima ka pranuar tretman mjekësor dhe pas intervistimit me tre fëmijët e saj për shkaqe sigurie me pëlqimin e saj është dërguar në strehimore.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, ndërsa e dyshuara nëna e tij është liruar në procedurë të rregullt.

“Prishtinë 05.01.2022 – 08:30. Viktima femër kosovare ka raportuar se pas një mosmarrëveshje në shtëpi ishte sulmuar fizikisht nga të dyshuarit bashkëshorti i saj mashkull kosovar dhe vjehrra e saj e dyshuara femër kosovare. Si pasoj viktima ka pranuar tretman mjekësor dhe pas intervistimit  me tre fëmijët e saj për shkaqe sigurie me pëlqimin e saj është dërguar në strehimore. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, kurse e dyshuara nëna e tij është liruar në procedurë të rregullt.”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit