-0.4 C
New York
Thursday, February 29, 2024

Buy now

Grenell godet sërish Kurtin: E rrezikshme shitja e “Javelinëve” atij, ai nuk krahasohet me Thaçin

Ish i dërguari i SHBA-së për ndërmjetësimin e dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell ka thënë se nuk e sheh të arsyeshme shitjen e armëve për Kurtin.

Ai tha se ekipi i Biden është tri vite me vonesë, rreth reagimeve ndaj veprimeve të një-anëshme të Kurtit.

Ai ka theksuar se Kurti nuk krahasohet me Hashim Thaçin, duke shtuar se shitja e Javelinëve Kurtit është shumë e rrezikshme.

“Ai është i pamatur dhe kërkon të fillojë një konflikt”, shtoi ai.

“Ekipi i Bidenit është tre vjet me vonesë në thirrjen e veprimeve të njëanshme të Albin Kurtit. Por më vjen mirë të shoh që ata më në fund e kuptuan. Të gjithë e dinë se ai nuk është Hashim Thaçi. Prandaj shitja e Javelinëve Kurtit është shumë e rrezikshme. Ai është i pamatur dhe kërkon të fillojë një konflikt”, ka theksuar Grenell.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit