25.6 C
New York
Wednesday, October 4, 2023

Buy now

Gjyqtarët shqiptarë për herë të parë në Champions

Një katërshe gjyqtarësh shqiptarë do të arbitrojnë për herë të parë një ndeshje në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve.

Kryesori Enea Jorgji do të jetë “bilbili” i parë që drejton në këto nivele, ndërkohë që asistentet e tij do të jenë Denis Rexha, Ridiger Çokaj dhe arbitër i katërt Florian Lata.

Katërshja e gjyqtarëve shqiptarë do të vendosë drejtësi në ndeshjen Young Boys-Leipzig më 20 shtator që luhet në Zvicër, e vlefshme për Grupin G.

Këto dy skuadra ndodhen në të njëjtin grup me Mançester Sitin dhe Crvena Zvezdën.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit