19.2 C
New York
Thursday, April 25, 2024

Buy now

Gjithçka zyrtare, qendërmbrojtësi i Kombëtares rinovon kontratën me Benficën

- Advertisement -

Adrian Bajrami rinovon kontratën me klubit e njohur portugez, Benfica. Qendërmbrojtësi 21-vjeçar, pjesë e Benfikës B që nga vitit 2022, ka nënshkruar kontratën e re me kohëzgjatje deri në vitin 2026.

I lindur në Zvicër dhe i formuar si futbollit në vendin helvet, Bajrami është grumbulluar në vitin 2022 nga Shqipëria dhe ka luajtur me fanellën kuqezi në tri miqësore: në humbjen 1-3 me Italinë, në fitoren 2-0 me Armeninë dhe në barazimin 0-0 me Estoninë.

Ndërkaq kujtojmë se Bajrami është një nga lojtarët më me perspektivë, sa i përket të ardhmes së Kombëtares, teksa kujtojmë se këtë sezon, te skuadra e Benfica B këtë sezon është aktivizuar në 20 ndeshje dhe ka shënuar një gol.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit