14.7 C
New York
Tuesday, September 26, 2023

Buy now

Gjermania pa trajner, Ballack sugjeron një veteran me përvojë

Michael Ballack, ish-mesfushori i Bayern Munchen dhe Chelseat, por edhe i kombëtares gjermane, ka thënë fjalën e tij për trajnerin e ri të mundshëm të Gjermanisë.

Për të ka një profil ideal si udhërrëfyesi i ri teknik gjerman, siç mund të shihet nga deklaratat e tij të raportuara nga “As”.

“Ne duhet të përqendrohemi në më të mirën që ekziston. Unë do të zgjidhja një njeri me përvojë dhe Louis van Gaal është një trajner i jashtëzakonshëm.

Ai definitivisht nuk është një trajner i lehtë, por kjo nuk është një gjë e keqe. Unë mendoj se skuadra ka nevojë për kontribute të reja në planin afatgjatë. Ne ende duhet të mësohemi me faktin se ai ka një pasaportë holandeze”.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit