10.5 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Franca mbyll faqen e interneti që pretendonte se po rekrutonte vullnetarë për të luftuar në Ukrainë

- Advertisement -

Autoritetet franceze kanë mbyllur një faqe interneti që pretendonte në mënyrë të rreme se po rekrutonte vullnetarë francezë për të luftuar në Ukrainë.

Faqja e internetit supozohet se organizon një aksion rekrutimi për të regjistruar 200 mijë qytetarë francezë, shkruan Sky News.

“Ajo ishte një faqe e rreme qeveritare dhe është ripostuar nga llogari dashakeqe si pjesë e një fushate dezinformimi,” tha Ministria franceze e Mbrojtjes në njoftimin e saj.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit