9.3 C
New York
Saturday, April 20, 2024

Buy now

Fotografitë më të pazakonta të vitit 2021

- Advertisement -

Nuk ndodh shpesh që fotografitë të shkrepen në momentin e duhur.

Por, ka disa momente interesante nëpër botë që janë kapur nga syri i mprehtë i fotografëve gjatë vitit që po e lëmë pas.

Këto janë 11 fotografitë më të çuditshme dhe të pazakonta të renditura nga Reuters gjatë vitit 2021:

1.Samantha Bailey bën një selfie me një anëtar të stafit të veshur si një grabitqar në “Jurassic Quest drive-thru Experience” jashtë stadiumit “The Rose Boël” në Pasadena, Kaliforni, 15 janar. (Credit: Reuters).

2.Pjesëmarrësi Norbert Dopf nga Austria mbërrin për Kampionatin Gjerman të Mustaqeve dhe Mjekrave 2021 në Pullman City Western Theme Park në Eging am See, Gjermani, 23 tetor 2021. (Credit: Reuters).

3.Një kuartet harqesh luan në një varkë në formë violine, e titulluar “Violina e Noahut”, e cila u ndërtua gjatë pandemisë së COVID-19 nga artisti Livio De Marchi në bashkëpunim me Consorzio Venezia Sviluppo dhe i kushtohet njerëzve që kanë vdekur nga ky virus në Venecia , Itali, 18 shtator. (Credit: AFP).

4.Kampionati Evropian i Gjimnastikës Ritmike 2021 – Pallati i Kulturës dhe Sporteve, Varna, Bullgari – 12 qershor 2021. Linoy Ashram i Izraelit gjatë finales së gjimnastikës ritmike. (Credit: Reuters).

5.Artisti brazilian i tatuazheve, Michel Praddo, i njohur si Satani Njerëzor, dhe gruaja e tij Carol Praddo, e njohur si Gruaja Demon, pozojnë në studion e tyre në Praia Grande, Brazil, 18 gusht. (Credit: Reuters).

6.Puryanti, një grua 29-vjeçare dhe nipi i saj 15-vjeçar Raffi, mbulohen nga koka te këmbët me bojë argjendi për t’u bërë ‘njerëz të argjendtë, si pjesë e veprimit të tyre për të siguruar jetesën në Depok, në periferi të Xhakartës, Indonezi. (Credit: Reuters).

7.Njerëzit duke vrapuar për siguri ndërsa aktivistët kurdë të të drejtave të kafshëve lëshojnë një ari në natyrë në Dohuk, Irak, 11 shkurt 2021. (Credit: Reuters).

Fotografi i Reuters, Ari Jalal: “Në Kurdistan, aktivistët e të drejtave të kafshëve po i shpëtonin arinjtë nga robëria në shtëpitë e njerëzve dhe po i lironin përsëri. Ky ari ishte mbajtur si kafshë shtëpiake në një kopsht në Kurdistan, dhe ky ishte momenti kur u lirua. Derisa ariu u lirua nga kafazi i tij, gazetarët dhe shikuesit filluan të vrapojnë. Njerëzit ishin po aq të frikësuar, sa edhe ariu prej tyre.

8.Një gibon ecën mes modeleve të automjeteve në një kopsht zoologjik në një park miniaturë në Bakhchisaray, Krime, 24 maj 2021. (Credit: Reuters).

9.Papa Françesku merr një maskë Spidermani nga një person i veshur si Spiderman pas audiencës së përgjithshme, mes pandemisë së sëmundjes së COVID-19, në Vatikan. (Credit: Reuters).

10.Një lopë duke u transportuar me helikopter pas qëndrimit të saj veror në livadhet e larta alpine zvicerane pranë Klausenpass, Zvicër më 27 gusht. (Credit: Reuters).

11.Lordi i grupit finlandez të hard rock-ut merr dozën e dytë të vaksinimit kundër COVID-19 në një event të organizuar në Rovaniemi, Finlandë, më 1 gusht. (Credit: Reuters)./Klankosova.tv/

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit