0.2 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Formacionet zyrtare: Kosovë – Bjellorusi

Kombëtarja e Kosovës është nikoqir i Bjellorusisë, në kuadër të ndeshjes së fundit për “Euro 2024”.

“Dardanët” tashmë janë eliminuar por synojnë vetëm fitore për ta mbyllur këtë cikël kualifikues me fitore, si dhe kuptohet për renditje në FIFA.

Përzgjedhësi Primoz Ghila i ka qëndruar besnik sistemit 3-5-2 duke mos bërë asnjë ndryshim në formacion.

Formacionet zyrtare:

Kosovë: Bekaj; Dellova, Aliti, Krasniqi; Hadërgjonaj, Zybaa, Vojvoda, B.Berisha; Bytyqi, Muslija; Rashani.

Bjellorusi: Pavluchenko; Polyakokv, Volkov, Politevich, Malkevich; Korzun, Kaplenko, Ebong; Yuzepchuk, Skavysh, Antilevski.

Ndeshja do të zhvillohet në “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 20:45.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit