Sport

Fjalimi i trajnerit Renard në pushimin mes pjesëve, që e frymëzoi Arabinë Saudite në fitoren kundër Argjentinës

Arabia Saudite e shkaktoi njërën prej befasive më të mëdha, pasi mposhti Argjentinën me rezultatin 1:2.

Madje, Kombëtarja arabe e arriti këtë fitore duke e përmbysur rezultatin nga 1:0.

Pas fishkëllimës së fundit të gjyqtari, mesfushori Abdulelah Al-Malki tha se biseda e përzgjedhësit në pushimin mes pjesëve i motivoi ata.

Ndikimi i tij në këtë skuadër ishte i jashtëzakonshëm dhe tashmë është publikuar një video nga dhoma e zhveshjes së Arabisë Saudite.

“Talenti juaj do të bëjë diferencën”, shprehet Herve Renard me zë të lartë.

“Rrini të ftohtë dhe të qetë. Na kanë mbetur edhe 45 minuta”, shton ai.