15.7 C
New York
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

Mos u mashtroni, kështu mund ta shikoni nëse telefoni juaj është i ri dhe origjinal

- Advertisement -

Shpesh ka pasur raste kur keni blerë një telefon dhe ai nuk ka qenë i ri edhe pse iu është reklamuar si i tillë dhe i mbështjellë në paketim.

Megjithatë ka një mënyrë shumë origjinale për të kuptuar nëse telefoni juaj është origjinal dhe i ri.

Apple mundëson që përmes faqes zyrtare https://checkcoverage.apple.com/ të vërtetoni nëse telefoni juaj është i papërdorur.

Këtu mund të ndiqni hapat se si të kontrolloni

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit