23.2 C
New York
Tuesday, May 28, 2024

Buy now

“Fitore në Tetovë, fitore në Gostivar” – Mes brohorimave Bujar Osmani shpall fitoren para mediave

- Advertisement -

Buja Osmani, kandidat i Frontit Evropian për president të Maqedonisë së Veriut, ka shpallur fitoren e këtij fronti në kampin shqiptar.

Në selinë e BDI-së, ai ka shpallur fitoren.

“Më lejoni që përpara jush të shpall fitore të thellë”, ka thnëë Osmani.

Më pas ai, ka përmendur qytetet ku ka fituar BDI-ja.

“Kemi fituar në çdo komunë të vendit, fitore të thellë në Haraçinë, Vrapçishtë, Studeniçan, Bogovinë, Zhelinë, Resnje, në Strugë, Tetovë, Manastir, Kërçovë, Gostivar, etj”, tha Osmani.

Sipas rezultatet të deritashme Osmani ka fituar rreth 88 mijë vota dhe renditet i treti në garën e përgjithshme, në të cilën po prin kandidatja e VRMO-së.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit