27.3 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

FIFA i jep një “infuzion” të fuqishëm financiar Real Madridit

- Advertisement -

Marca raporton se Santiago Bernabeu është caktuar për të organizuar finalen e Kampionatit Botëror në vitin 2030.

Turneu do të zhvillohet në Spanjë, Marok dhe Portugali. Ndërkohë që ka mosmarrëveshje se në cilat stadiume do të zhvillohen ndeshjet, nuk ka dyshime për finalen.

Stadiumi i Real Madridit ka pritur më parë finalet e Euro 1964 dhe Kupën e Botës 1982.

Ka mbajtur gjithashtu katër finale të Kupës Evropiane/Ligës së Kampionëve dhe një finale të Copa Libertadores.

Bernabeu i është nënshtruar së fundmi rinovimeve të shumta, të cilat përfshinin një fushë të tërhequr dhe e çuan kapacitetin maksimal në 85,000 tifozë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit