-0.4 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Fidan Aliti: Në këtë terren shihet karakteri i ekipit

Mbrojtësi Fidan Aliti ka udhëhequr mbrojtjen së bashku me Lumbardh Dellovën dhe Ilir Krasniqin. Të dy e kanë kaluar provimin, sipas Alitit.

“I takon një urim dhe një kompliment djemve të ri që kanë ardhur për herë të parë. Kanë bërë punë fantastike. Është dashur t’i dirigjojë dy lojtarët tjerë të mbrojtjes. Komplimente për ta, kanë bërë lojë fantastike”, ka thënë Aliti pas ndeshjes.

“Terreni ishte i njëjtë për të dy palët. Nuk kemi rrezikuar shumë dhe e kemi ditur që kemi Vedatin përpara. Në këtë terren shihet karakteri i ekipit dhe këtë e dëshmuam. Luftuam për njëri-tjetrin”, ka shtuar Aliti.

Sipas tij, Kosova është gati për ndeshjen e vështirë ndaj Zvicrës në udhëtim.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit