4 C
New York
Sunday, February 25, 2024

Buy now

Dellova: Shpresoj se do të dalim në vendin e tretë në grup

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar fitore 1:0 por me peshë shumë të madhe ndaj Izraelit.

Të dielën mbrëma në stadiumin “Fadil Vokrri”, në praninë e rreth tre mijë shikuesve dhe në fushë shumë të rënduar, Kosova e fitoi ndeshjen e shtyrë të kualifikimeve për Euro 2024.

“Është kënaqësi e madhe që të lajë së bashku me mbrojtës me përvojë si Fidan Aliti. E rëndësishme është që ta tregojmë veten dhe maksimumin për Kosovën. Shpresoj se do të dalim në vendin e tretë”, tha Ilir Krasniqi pas ndeshjes për Art Motion.

“Paraqitej et me Kosovën më bëjnë që të shkoj në një hap tjetër. Shpresoj se do të shkoj në Evropë”, tha mbrojtësi i Llapit.

Kosova tani ka dhjetë pikë në vendin e katërt, një me pak se Izraeli, kurse, Romania kryeson Grupin I me 16 pikë, një më shumë së Zvicra.

Kosova sfidën e radhës do ta luajë me 18 nëntor në Bazel kundër Zvicrës.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit