26.7 C
New York
Friday, June 14, 2024

Buy now

Ferit Idrizi bëri homazhe tek lapidari i heroit Xhevat Jusufi në fshatin Smrekonicë

- Advertisement -


Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi, ka bërë sot homazhe tek lapidari i heroit ish komandant i UÇK-së për logjistikë i Zonës Operative të Shalës Xhevat Jusufi, në 23 vjetorin e rënies së tij në fshatin Smrekonicë.

Në nderë të veprës dhe jetës së heroit Jusufi, të pranishëm ishin edhe Kryetari i Mitrovicës së Jugut z. Bedri Hamza, përfaqësues të shoqatave të dalura nga lufta, gjeneral Rama, familjarë dhe bashkëluftëtarë të tij.

Kryetari Idrizi dhe të pranishmit vlerësuan lartë veprën e heroit Xhevat Jusufi.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit