28.9 C
New York
Thursday, June 13, 2024

Buy now

“EURO 2024”, kombëtarja e Kroacisë niset drejt Gjermanisë: Ne po vijmë

- Advertisement -

Kombëtarja e Kroacisë është nisur drejt Gjermanisë për t’i zhvilluar përgatitjet e fundit para nisjes së Kampionatit Evropian në futboll “Euro 2024”.

“Ne po vijmë”, shkruan në fotografinë e publikuar në rrjete sociale.

Mbrëmë në ndeshje miqësore kombëtarja kroate e mposhti Portugalinë me rezultat 1:2.

Ndryshe, skuadra e Zlatko Daliq, në evropian do të ketë punë edhe me Shqipërinë, pasi janë bashkë në grupin B.

Ndeshjen e parë Kroacia do ta luajë kundër Spanjës më 15 qershor me fillim nga ora 18:00.

Me Shqipërinë do të përballet më 19 qershor.

Kampionati Evropian “EURO 2024”, do të fillojë më 14 qershor dhe mbaron më 14 korrik.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit