27.6 C
New York
Wednesday, June 19, 2024

Buy now

Escobar dhe Hovenier arrijnë në qeveri, takohen me Kurtin

- Advertisement -

Para pak minutash i dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel EscobarJeff dhe ambasadori Jeff Hovenier kanë arritur në objektin e Qeverisë së Kosovës.

Të njëjtit pritet që të takohen me kryeministrin e vendit, Albin Kurti.

Ky takim do të zhvillohet për të diskutuar mbi çështjen e Rregullores së Bankës Qendrore dhe procesin e dialogut Kosovë-Serbi.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit