-1.4 C
New York
Wednesday, February 21, 2024

Buy now

Erërat e forta dëmtojnë rrjetin elektrik në katër rajone, ndërpritet furnizimi me energji elektrike

Erërat e forta kanë dëmtuar rrjetin elektrik në rajonet e Pejës, Gjakovës, Mitrovicës dhe Prizrenit.

KEDS-i ka bërë të ditur se për shkak të kushteve atmosferike janë shkaktuar dëme në shtylla dhe në përçues elektrikë, me ç’rast është ndërprerë energjia elektrike.

“Ekipet e terrenit ndodhen në gatishmëri 24/7 me qëllim që konsumatorëve të prekur nga këto kushte atmosferike, t’u kthehet sa më parë furnizimi me energji elektrike, për çka i falëmderojmë për mirëkuptim”, thuhet në njoftimin e KEDS-it.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit