-0.4 C
New York
Thursday, February 29, 2024

Buy now

“E njoh të gjithë elitën” obsesioni i Naim Murselit për t’u shoqëruar me politikanë dhe VIP’a

Naim Murseli i cili nga autoritetet e Kosovës po konsiderohet si i dyshuar për organizimin e vrasjes së gruas së tij Liridonës, bazuar në postimet e tij në “Facebook” duket se ka qenë i dhënë pas luksit dhe i obsesionuar për fotografi me VIP-a e politikanë.

Profili i Murselit në “facebook” është i mbushur me fotografi ku shihet bashkë me politikanë të ndryshëm e me këngëtaret me famë botërore si Dua Lipa dhe Rita Ora, me Kurtin, Ramën, Osmanin, Lajçakun e shumë të tjerë.

Edhe gazetari shqiptar Fevziu ka treguar për një bisedë që kishte pasur me Murselin kohë me parë e ku i kishte treguar se jetonte si emigrant në Suedi dhe se e njihte gjithë elitën e Kosovës

“Më kishte bërë përshtypjen e një njeriu të kulturuar, të sjellshëm që më tregoi të ishte emigrant në Suedi dhe se e donte shumë Kosovën dhe se njihte gjithë elitën e Kosovës”, ka thënë Fevziu.

Fotografitë që Murseli i ka publikuar në profilin e tij në Facebook:

May be an image of 2 people
May be an image of 3 people and people playing football
No photo description available.
No photo description available.
No photo description available.
No photo description available.
No photo description available.
No photo description available.
No photo description available.
No photo description available.
No photo description available.
No photo description available.
No photo description available.

Emri i Murseli ishte përfolur edhe kur me vetiniciativë kishte organizuar në vitin 2020 një fushatë ku i uronte shërim të shpejt Donald Trumpit, atë kohë president i SHBA-së, pas infektimit me COVID-19

“Unë jam pro-amerikan. Unë jam shqiptar. Unë thjesht doja të përcillja një mesazh. Sapo mësova se ai kishte rezultuar pozitiv me COVID-19, mendova këtë ide: t’i bëj të ditur presidentit Trump se Kosova po mendon për të”, kishte thënë Murseli kur ishte pyetur për billbordët.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit