19.2 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Edita Tahiri: Kurti po ia zgjatë kohen dinarit dhe Lajçakut

- Advertisement -

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedime me Serbinë, Edita Tahiri, ka kritikuar ashpër kryeministrit Albin Kurti për çështjen e dinarit.

Duke komentuar takimin e sotëm në Bruksel, ajo ka vlerësuar se Kurti po ia zgjatë kohen dinarit serb dhe ndërmjetësuesit Miroslav Lajçak.

“Paskan deshtuar bisedimet ne Bruksel, Kurti po ua zgjate kohen edhe Laicakut edhe dinarit..”, ka shkruar Tahiri.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit