5.1 C
New York
Sunday, April 2, 2023

Buy now

Edi Rama: Mbi 164 mijë fëmijë kanë përfituar nga bonusi i bebes

Mbi 164 mijë fëmijë kanë përfituar nga bonusi i bebes që nga momenti që ka hyrë në fuqi vendimi.

Këtë lajm e ka bërë të ditur kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në një postim në Facebook.

“Dhe me kënaqësinë që deri tani kemi mbështetur mbi 164 MIJË fëmijë që kanë përfituar bonusin e bebes nga janari 2019, ju uroj një të diel të mbarë”, shkruan Rama.

Qeveria mbështet me 40,000 lekë për fëmijën e parë, 80,000 lekë për fëmijën e dytë dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë.

Të ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit