14.8 C
New York
Wednesday, March 22, 2023

Buy now

Deschamps “thur” elozhe për Kylian Mbappe: Ai është më i miri në botë

Padyshim kur përmendet Kombëtarja franceze i pari lojtar që na vjen në mendje është “ylli” i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe, i cili edhe pse vetëm 24-vjeçar ka arritur jo pak në karrierën e tij si futbollist profesionit.

Nuk janë të paktë ata që e konsiderojn Mbappe, si lojtarin më të mirë në botë e një ndër ta është dhe tekniku i Kombëtares franceze, Didier Deschamps, i cili në një intervistë për prestigjiozen franceze “Le Parisien”, nuk ka ndaluar së “thururi” elozhe për “bomberin” francez.

“Nëse them se ai është më i miri, do të kritikohem se nuk jam objektiv sepse jam trajneri i tij. Vëzhguesit e tjerë do të thonë se ka dikush më të mirë se ai. Ky është mendimi i tyre.

Për mua, Kylian është më i miri. Ajo që ka arritur në krahasim me lojtarët e tjerë në moshën e tij është e jashtëzakonshme”,- u shpreh tekniku Deschamps gjatë intervistës.

te ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

te fundit