15.7 C
New York
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

“E shoqërojnë 150 persona”, mediat greke zbardhin detajet e vizitës së Ramës në Athinë

- Advertisement -

Ditën e nesërme, kryeministri Edi Rama do të zhvillojë takimin me bashkëkombësit shqiptarë në Greqi.

Sipas burimeve nga mediat në Athinë, Policia greke po merr masa shumë të rrepta sigurie për vizitën e nesërme të Ramës në Athinë, e cila do të nisë pas mbërritjes së tij në “El. Venizelos” në orën 8.30-9.00 të mëngjesit.

Qindra punonjës policie (MAT, EKAM, OPKE, DIAS, Siguri, Qarkullim) do të jenë në dispozicion për të siguruar kalimin e qetë të Ramës në vendin ku do të zhvillohet fjalimi dhe për ta mbrojtur atë deri në momentin e largimit, shkruan Euronews.al

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit